Basın Bültenleri

Sağlıklı doğal ahşabın hayatımızdaki önemi

dogal ahsap parke

Ev ve ofislerimizin döşemelerinde “sağlıklı” olduğunu düşünerek lamine parke kullanıyoruz. Peki doğal olmayan ürünler kullanmanın, biz ve çocuklarımız için ne tür riskler taşıdığını biliyor muyuz? Organik olmayan ürünlerin kullanımı ile tetiklenen alerji, çağımızın en fazla görülen rahatsızlıklarından birisi ve özellikle bebeklikten itibaren steril bir ortamda gelişen yaşamlarımız, bizi ileri yaşlarda çevresel etkilere çok daha fazla duyarlı hale getirerek, günlük hayatımızı olumsuz yönde etkiliyor.

Lamine ürünler toksik! 

LSK Holdingi Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Hakkı Yağcızeybek’in verdiği bilgilere göre, bebeklerin lamine parke gibi doğal olmayan ürünlerle büyümesi ileri yaşlarda alerjik reaksiyonlar göstermelerine neden olabiliyor ve yapılan araştırmalar doğal olmayan lamine parkelerin yetişkinlerde de etkili olduğunu gösteriyor. 

İsmail Hakkı Yağcızeybek’e göre yetişkinler ve yaşlı yetişkinlerde ise özellikle gözlerde tahriş ve yanma, solunum yolu rahatsızlıkları, nefes almada zorluk, uyku, hapşırma ve benzeri alerjik reaksiyonları ile yorgunluk ve baş ağrısı gibi rahatsızlıkların tetikleyicilerinden birisi de lamine parkenin, günlük hayatımızda en az 8-16 saat geçirdiğimiz evlerimizde ve ofislerimizde kullanımı bizler için olduğu kadar, hayatlarının çoğunu evlerimizin zeminlerinde geçiren can dostlarımız evcil hayvanlar için de tehlikeli sonuçlar doğurabiliyor.

Gerek aile gerekse işletme bütçelerindeki en büyük maliyetin “enerji” olduğu ülkemizde, büyük oranda “enerji tasarrufu” sağlayan doğal ve sağlıklı ahşap ürünlerinin kullanımı giderek artıyor. 

LSK Holding Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Hakkı Yagcızeybek’ten alınan bilgiye göre, 2013 yılından beri geliştirdikleri doğal ahşap ürünlerin kullanımı; ısıtmada tasarruf sağlayarak aile ve işletme bütçelerine destek olurken, organik yapısı ile çocuk ve yetişkinlerin sağlıklı ortamda nefes almalarını sağlıyor. Yağcızeybek, LSK Holding’in ahşap kaplama ürünlerinin geridönüştürülebilir yapısı ile çevreye duyarlı ve en az karbon salınımı olan ürünler olduğunu belirtirken, doğal ahşap kaplamanın estetik gönümü ile lüks mekanlar tasarlamanın kolay ve hesaplı bir yolu olduğunu ekliyor.

LSK Holding Hakkında

Faaliyetlerine 2013 yılında Rusya’nın Krasnoyarsk iline bağlı Tayezhnyy bölgesinde kurduğu fabrika ile başlayan LSK Holding, 2016 yılında günde 40.000 m2 mamul ve yarı mamul üretim kapasitesine ulaşmıştır.

2019 yılında LSK Yapısal Ahşap Ltd. Şti. olarak Kocaeli’nin Gebze ilçesinde Türkiye Genel Müdürlük ofisini açan LSK Holding, 2021 yılında LSK Makro A.Ş. ile ihracat ve ithalat firmasını kurmuştur.

2021 yılı içinde holdingleşmeye gidilerek LSK Holding kurulmuş ve diğer firmalar holding çatısı altına alınmıştır.

Afrika, Ortadoğu ve Avrupa’ya satışlar yapmakta olan LSK Makro, her geçen gün dağıtım ve satış ağını genişleterek tüm dünyaya ürünlerinin satışını yapmak için stratejik adımlar atmaya devam etmektedir.

LSK Holding, iç mekân ve dış mekân lambirileri, ahşap zemin kaplama malzemesi (rabıta), dış mekân ahşap zemin kaplama malzemesi (deck), silinmiş ve silinmemiş keresteler, masif panel, tomruk ev yapımı için tornalanmış tomruklar, ahsap bina yapımı için CLT laminasyon ahşap plakalar ve ahşap çatı sistemleri için laminasyon kiriş üretimi gerçekleştirmektedir.

Müşteri memnuniyetini amaç edinen LSK Holding, bu amaçla müşterilerinin her türlü soru ve sorunları için doğrudan müşteri hattı (444 0 852) oluşturmuş ve müşteri temsilcileri ile online görüşme olanağı sağlamaktadır.

Kaynakça

https://www.cdc.gov/nceh/laminateflooring/default.html

https://www.iqair.com/blog/air-quality/your-laminate-floor-could-be-toxic

https://www.consumerreports.org/flooring/breathe-easier-about-your-flooring/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir